Premiership: Southampton minimalno pobijedio WBA

Posljednju današnju utakmicu devetog kola engleskog Premiershipa odigrali su Southampton i West Bromwich Albion, a domaćin je očekivano upisao minimalnu 1:0 pobjedu.

Prvu veću priliku imali su domaćini, no Bertrand je pogodio stativu. Šest minuta kasnije Romeu je pucao pored gola, a Long je u 29. minuti pucao preko gola. Do kraja prvog dijela Yoshidin udarac s lakoćom je obranio gostujući vratar Foster.

U nastavku ista priča. Domaćini su bili puno bolji, napadali, dominirali, no bez pretjeranih opasnosti. Jednu takvu u 72. minuti je imao Dušan Tadić, no pucao je ravno u Fostera. Najveću priliku WBA je propustio samo minutu kasnije kad je Chadlijev udarac ispod same grede Forster izbio u korner. Pet minuta prije kraja Boufal, koji je samo četiri minute prije ušao u igru, s ruba kaznenog prostora zakucao je loptu u mrežu i donio pobjedu Sotonu.