Premiership: Southampton vodio 2:0, Giroud preokretom spasio Chelsea!

Bitni bodovi za goste u borbi za Europu.

Southampton je u 34. kolu engleskog Premiershipa pred 31 764 gledatelja izgubio 3:2 od Chelseaja, iako je vodio 2:0.

Nakon dugog ispitivanja snaga do prve prilike došao je Alvaro Morata, no iz neposredne blizine pucao je ravno u Alex McCarthyja. Samo dvije minute kasnije Ryan Bertrand pronašao je Dušana Tadića, koji zabija za 1:0. Morata je bio najraspoloženiji kod Plavaca u prvom dijelu pa je, ovaj put glavom, u 27. minuti pucao preko gola. Četiri minute prije kraja prvog dijela Ward-Prowse pucao je ravno u Courtoisa i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom domaćina.

Shane Long otvorio je nastavak dalekometnim, ali snažnim udarcem, kojeg Belgijac na vratima prvaka Engleske izbacuje u korner. U 56. minuti McCarthy brani Willianov pokušaj, a u 60. minuti Ward-Prowse iz slobodnog udarca je centrirao, a Bednarek povisio na 2:0.

Conte je tada napokon u igru odlučio uvesti Oliviera Girouda, koji mu se odužio zabivši lijepi pogodak glavom nakon centaršuta Marcosa Alonsa. U 75. minuti Willian je prizemnom loptom pronašao Hazarda, koji izjednačuje, a Giroud svojim drugim golom nakon sjajnog poluvoleja donosi pobjedu Chelseaju.