Premiership: Svi favoriti sigurni, pobjeda i za Bilića

U subotnjem programu 32. kola engleskog Premiershipa svi favoriti koji su igrali upisali su sigurne pobjede, a pobjedu je upisao i West Ham Slavena Bilića.

Danas je odigrano sedam susreta 32. kola engleskog Premiershipa, a sve momčadi iz vrha tablice sigurno su slavile.

Najuvjerljiviji je bio Tottenham koji je protiv Watforda slavio s čak 4:0. Zaigrali su bez Kanea u početnom sastavu, ali već u prvom poluvremenu su riješili dvoboj. Strijelci su bili Dele Alli u 33. minuti zatim Eric Dier u 39. te na kraju Son Heung-Min u 44. minuti. Konačan rezultat postavio je Son u 55. minuti susreta.

Manchester City također je slavio dosta lako, 3:1 su svladali Hull City. Jedini pogodak u prvom dijelu zabio je Hullov Ahmd Elmohamady, ali u svoju mrežu u 31. minuti. Građani su svoju pobjedu potvrdili pogocima Sergia Aguera u 48. te Fabiana Delpha u 64. minuti. Tigorvima je jedini gol donio Andrea Ranocchia u 85. minuti.

Istim rezultatom, ali u gostima slavio je lider prvenstva Chelsea kod Borunemoutha. I oni su poveli autogolom, vlastitu mrežu pogodio je Smith u 17. minuti. Tri minute kasnije povisio je Eden Hazard, ali domaći su do poluvremena smanjili pogotkom Joshue Kinga u 42. minuti. Konačan rezultat postavio je Marcos Alonso u 68. minuti.

Preokretom je do pobjede stigao Liverpool, kod Stoke Cityja slavili su 1:2. Vodio je Stoke od 44. minute pogotkom Jonathana Waltersa i činilo se kako mogu barem do boda. Ipak, Liverpool stiže do preokreta unutar samo dvije minute, u 70. je zabio Philippe Coutinho, a u 72. minuti i drugi Brazilac Roberto Firmino za konačnu pobjedu Redsa i važna tri boda. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret na stoperskoj poziciji kod Liverpoola i bio vrlo siguran te opasan u prekidima.

Minimalnu domaću pobjedu upisao je West Ham našeg trenera Slavena Bilića, 1:0 su slavili protiv Swansea. Strijelac jedinog pogotka bio je Cheikhou Kouyate u 44. minuti. Istim rezultatom slavio je i Southampton na gostovanju kod WBA-a, tamo je strijelac bio Jordy Clasie u 25. minuti. Middlesbrough i Burnley podijelili su bodove u 0:0 remiju.

Chelsea je i dalje uvjerljivo vodeći na tablici sa 75 bodova, sedam više od Tottenhama te 12 od Liverpoola koji ima i utakmicu više. Na začelju je Sunderland s 20 bodova, četiri manje od Boroa i osam od Swansea.