Premiership: Swansea deklasirao West Ham, Son srušio Huddersfield

Popodnevni susreti su iza nas.

Odigrano je novih pet utakmica 29. kola engleskog Premiershipa, u kojima smo vidjeli i pokoje iznenađenje.

Bournemouth je pogotkom Joshue Kinga iz kaznenog udarca u gostima vodio Leicestera do sedme minute sudačke nadoknade, kada Mahrez iz slobodnog udarca izjednačuje, a s minimalnih 1:0 Watford je preko Deeneyja lobom srušio posljednjeplasirani West Bromwich Albion.

Iznenađujuće visoku pobjedu upisao je Swansea na Liberty Stadium protiv West Hama, završilo je 4:1. Već u osmoj minuti Ayew je povratnom loptom pronašao Kija, koji zabija za 1:0. U 32. minuti nakon kornera Kija van der Hoorn je povisio na 2:0, prije nego je King nakon još jednog kornera u 48. minuti zabio za 3:0. Ayew je iz kaznenog udarca povisio na 4:0, a konačnih 4:1 postavio je Antonio 11 minuta prije kraja.

Heung-Min Son postao je junak Tottenhama u njihovoj 2:0 pobjedi protiv Huddersfielda. Korejac je zabio oba gola, prvog nakon odličnog proigravanja Dele Allija u 27. minuti, a drugog točno 27 minuta kasnije nakon centaršuta Kanea glavom. Southampton i Stoke City remizirali su bez pogodaka, 0:0.

Premiership, 29. kolo:

Leicester City 1:1 Bournemouth (Mahrez 90+7. / 35. – 11m King)

Watford 1:0 West Bromwich Albion (Deeney 77.)

Swansea City 4:1 West Ham United (Ki 8., van der Hoorn 32., King 48., Ayew 63. – 11m / 79. Antonio)

Tottenham Hotspur 2:0 Huddersfield (Son 27., 54.)

Southampton 0:0 Stoke City