Premiership: Swansea šokirao Arsenal, Liverpool se učvrstio na četvrtom mjestu

Katastrofalna pogreška Petera Cecha donijela je Labudovima pobjedu.

Odigrane su prve tri utakmice 25. kola engleskog Premiershipa u kojima smo vidjeli dosta iznenađujuće rezultate.

Swansea je na svom Liberty Stadium neočekivano i uvjerljivo nakon preokreta pobijedio Arsenal rezultatom 3:1. Poveli su Topnici golom Nacho Monreala, koji je iskoristio odličan centaršut Mesuta Ozila i zabio za 1:0 u 33. minuti. Međutim, svega minutu kasnije Mawson je oduzeo jednu loptu u Arsenalovoj polovici i uposlio Clucasa, koji se našao sam pred Cechom i zabio za izjednačenje. U 61. minuti Ayew koristi katastrofalnu pogrešku Cecha i preokreće rezultat, a pobjedu Labudovima svojim drugim pogotkom donosi Clucas četiri minute prije kraja.

Ni West Ham nije se proslavio, samo je remizirao protiv Crystal Palacea, završilo je 1:1. Poveli su gosti pogotkom Bentekea, koji je u 24. minuti nakon Townsendovog centaršuta glavom zabio za 1:0. No, Čekićari pogotkom Noblea iz kaznenog udarca u 43. minuti dolaze do boda.

Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Liverpoola nad Huddersfieldom od 3:0, kojom su se Redsi učvrstili na četvrtom mjestu. U 26. minuti Emre Can odličnim je poluvolejom zabio za 1:0, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Sadio Mane je dodao za Roberta Firmina, koji uz pomoć stative povisuje na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Salah u 77. minuti iz kaznenog udarca.