Premiership: Tottenham deklasirao Chelsea nakon preokreta i gurnuo ga prema EL!

Prvaci Engleske sve su udaljeniji od igranja u Ligi prvaka iduće sezone.

U izravnom dvoboju za mjesto koje vodi u Ligu prvaka iduće godine, Tottenham je na Stamford Bridgeu s 3:1 bio bolji od Chelsea u 31. kolu engleskog Premiershipa te sada sedam kola prije kraja prvenstva ima, vrlo vjerojatno nedostižnih, osam bodova prednosti ispred petoplasiranih Plavaca.

Već u 11. minuti Pijetlove je u vodstvo mogao dovesti Delle Alli, no glavom je nakon centaršuta Eriksena pucao pored gola. Sedam minuta kasnije Willianov udarac obranio je Lloris, a na odbijenu loptu je, iz zaleđa, natrčao Marcos Alonso te zabio gol, koji je opravdano poništen.

Do vodstva Conteova momčad ipak dolazi u 30. minuti. Nakon centaršuta Mosesa Alvaro Morata glavom zabija za prednost domaćina. No, u prvoj minuti sudačke nadoknade udarcem ispod same grede s preko 25 metara Danac Eriksen izjednačuje i na odmor se odlazi s neodlučenih 1:1.

U nastavku je u 61. minuti Son pucao, a Caballero izbio loptu u korner. No, samo minutu kasnije Dier je okomitom loptom pronašao Delle Allija, koji izlazi sam ispred Caballera te preokreće rezultat. Isti igrač u 66. minuti je, nakon dva neuspješna pokušaja Sona, iskoristio odbijenu loptu i postavio konačnih 3:1.