Premiership: Tottenham deklasirao Stoke City, Mounie srušio Brighton

Zanimljivi rezultati popodnevnog dijela.

Odigrano je još pet utakmica 16. kola engleskog Premiershipa, rezerviranih za slabije rangirane klubove.

Burnley je na Turf Mooru s minimalnih 1:0 pobijedio Watford. U 39. minuti izravni crveni karton za goste je zaradio Zeegelaar, što je iskoristio Arfield i u 45. minuti nakon lopte Gudmundssona donio pobjedu domaćinu.

Tottenham je konačno upisao pobjedu, s 5:0 Pijetlovi su bili bolji od Stoke Cityja. U 21. minuti Shawcross je postigao autogol, a u nastavku je u 53. minuti Son iskoristio Allijevo odlično proigravanje i povisio na 2:0. Harry Kane s dva gola u 55. i 65. minuti te Eriksen golom uz pomoć stative u 74. minuti povisili na 5:0. Shawcross je samo iskupio deset minuta prije kraja i postavio konačnih 5:1.

Swansea je s minimalnih 1:0 pobijedio WBA, a jedini gol postigao je Wilfried Bony nakon gužve iz kornera devet minuta prije kraja.

Mounie je samostalno srušio Brighton i donio Huddersfieldu pobjedu od 2:0. Prvo je u 12. minuti Schindler izveo korner, a Mounie zabio za 1:0, da bi u 43. minuti Zanka glavom prenio loptu do Mounieja, koji je glavom postavio konačnih 2:0.

Crystal Palace više nije posljednja momčad lige, nakon što je u četvrtom kolu zaredom došla do bodova. Ovaj put remizirao je s Bournemouthom 2:2. Jermain Defoe doveo je goste u vodstvo nakon kornera Surmana u desetoj minuti. Bivši igrač Crvene Zvezde Luka Milivojević u 41. minuti je iz kaznenog udarca izjednačio, a samo tri minute kasnije Cabaye je prizemno centrirao, a Dann preokrenuo rezultat. Ipak, Defoe je svojim drugim golom u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela donio bod gostima. U drugoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela Daniels je skrivio kazneni udarac, kojeg Christian Benteke nije realizirao i ostalo je 2:2.

Premiership, 16. kolo:

Burnley 1:0 Watford (Arfield 45.)

Tottenham Hotspur 5:1 Stoke City (Shawcross 21. – ag, Son 53., Kane 55., 65., Eriksen 74. / 80. Shawcross)

Swansea City 1:0 West Bromwich Albion (Bony 81.)

Huddersfield 2:0 Brighton (Mounie 12., 43.)

Crystal Palace 2:2 Bournemouth (Milivojević 41. – 11m, Dann 44. / 10., 45+3. Defoe)