Premiership: Tottenham uvjerljiv, Leicester do boda protiv Uniteda

Kaneov hat-trick i Matina dva gola obilježila su posljednje susrete 19. kola.

U posljednje dvije utakmice 19. kola engleskog Premiershipa Tottenham je bio uvjerljiv, dok je momčad Josea Mourinha ponovno kiksala.

Tottenham je kod Burnleyja pobijedio 3:0 i to na krilima Harryja Kanea, koji je postigao hat-trick. Već u sedmoj minuti iskoristio je kazneni udarac i zabio za 1:0, a u 69. minuti iskoristio je Sissokovu asistenciju te povisio na 2:0. Pobjedu za Pijetlove potvrdio je deset minuta kasnije, nakon centaršuta Dele Allija.

Manchester United je na King Power stadionu remizirao protiv Leicestera 2:2. Lisice su povele preko Jamieja Vardyja, koji je nakon kombinacije s Mahrezom zabio u sami kut. Međutim, Crveni vragovi se bude i u 40. minuti Lingard je prizemno centrirao, a Juan Manuel Mata izjednačio. Isti igrač iz fantastično izvedenog slobodnog udarca u 60. minuti donio je preokret momčadi Crvenih vragova. 16 minuta prije kraja Amartey je dobio drugi žuti karton pa je domaćin do kraja susreta igrao s igračem manje, no u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Maguire je glavom izjednačio i donio bod Lisicama.