Premiership: United i West Ham uvjerljivi, Leicester srušio Brighton

Popodnevne utakmice su iza nas.

Odigrano je još šest utakmica 32. kola engleskog Premiershipa, a većih iznenađenja nije bilo.

Manchester United ugostio je Swansea i upisao rutinsku, 2:0 pobjedu. Već u petoj minuti Alexis Sanchez s lijeve strane je prizemnom loptom pronašao Lukakua, a Belgijac zabio za 1:0. Sam Čileanac postavio je konačan rezultat u 20. minuti nakon soloprodora.

Ni West Ham nije imao problema. Čekićari su ugostili Southampton i deklasirali ga s visokih 3:0. U 13. minuti Joao Mario je udarcem u same rašlje zabio za 1:0, a samo četiri minute kasnije Marko Arnautović je nakon centaršuta povisio na 2:0. Isti igrač u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela postavio je konačnih 3:0.

Burnley je s minimalnih 2:1 u gostima svladao WBA. Pogotkom Barnesa nakon centaršuta Lennona u 22. minuti gosti su došli u vodstvo, da bi Wood povisio na 2:0 u 73. minuti. Rondon je glavom nakon centaršuta Evansa smanjio sedam minuta prije kraja, no vremena za izjednačenje nije bilo.

Watford je remizirao 2:2 s Bournemouthom. Poveli su domaćini golom Kika u 13. minuti, pola sata kasnije King je iz kaznenog udarca izjednačio, da bi Pereyra nakon asistencije Hughesa vratio vodstvo Watfordu. Ipak, u trećoj minuti sudačke nadoknade Jermain Defoe je donio bod Bournemouthu.

Leicester na gostovanju kod Brightona i Newcastle na domaćem terenu protiv Huddersfielda upisali su očekivane pobjede.