Premiership: Unitedu samo bod, Chelsea uvjerljiv, komičan autogol Schmeichela

Završene su popodnevne utakmice Boxing Daya.

Odigrano je još šest utakmica 20. kola engleskog Premiershipa na popularni Boxing Day, a vidjeli smo raznolike rezultate.

West Ham je u gostima s Bournemouthom remizirao 3:3. Čekićari su poveli već u sedmoj minuti. Cresswell je izveo korner, a James Collins glavom zabio za 1:0. No, u 30. minuti nakon slobodnog udarca lopta je došla do Goslinga, koji silovitim udarcem po sredini gola izjednačuje. U nastavku smo vidjeli po dva gola sa svake strane. Ake je doveo domaćine u vodstvo, Arnautović je s dva gola preokrenuo rezultat, no Wilson u trećoj minuti sudačke nadoknade donosi bod Bournemouthu.

Huddersfield je remizirao sa Stoke Cityjem 1:1. Huddersfield je u vodstvo doveo Ince, koji je s ruba kaznenog prostora zabio za 1:0 u desetoj minuti. Bod gostima donosi Sobhi 50 minuta kasnije. Chelsea je pogotcima Morate i Alonsa s 2:0 bio bolji od Brightona, dok su WBA i Everton remizirali bez pogodaka.

Manchester United na Old Traffordu samo je remizirao s Burnleyjem, završilo je 2:2. Već u trećoj minuti nakon slobodnog udarca Long je uposlio Barnesa, koji se najbolje snalazi u gužvi i dovodi Burnley u vodstvo. Isti igrač u 36. minuti nakon odlično izvedenog slobodnog udarca povisio je na 2:0, no Jesse Lingard je s dva gola donio bod Crvenim vragovima.

Watford je na Vicarage Road s 2:1 nadvladao Leicester. Povele su Lisice preko Mahreza u 37. minuti, no Wague je do odmora izjednačio, da bi Kasper Schmeichel postigao nespretni autogol i donio pobjedu protivničkoj momčadi.

Premiership, 20. kolo:

Bournemouth 3:3 West Ham United (Gosling 30., Ake 57., Wilson 90+3. / 7. Collins, 81., 89. Arnautović)

Chelsea 2:0 Brighton (Morata 46., Alonso 60.)

Huddersfield 1:1 Stoke City (Ince 10. / 60. Sobhi)

Manchester United 2:2 Burnley City (Lingard 53., 90+1. / 3., 36. Barnes)

Watford 2:1 Leicester City (Wague 45., Schmeichel 65. – ag / 37. Mahrez)

West Bromwich Albion 0:0 Everton