Premiership: Visoke pobjede Arsenala i Tottenhama

Odigrane su posljednje dvije utakmice devetog kola engleskog Premiershipa, u kojima smo vidjeli dva velika dvoboja i dvije velike pobjede favorita.

Arsenal je gostovao na Goodison Parku kod 18. momčadi lige, Evertona, te nakon preokreta pobijedio 5:2. U 12. minuti Wayne Rooney je došao do jedne lopte i maestralno u same rašlje zabio za vodstvo Evertona. Ipak, Topnici su do poluvremena pogotkom Nacha Monreala izjednačili, a pravi potop Everton je doživio u nastavku. Prvo je u 53. minuti Alexis Sanchez s lijeve strane centrirao, a Mesut Ozil glavom zabio za 2:1, prije nego je Gueye dobio drugi žuti karton. To koristi Lacazette i nakon kontre povisuje na 3:1, dok Aaron Ramsey u 90. minuti nakon Wilshereove lopte izlazi sam pred golmana i zabija za 4:1. Niasse je u trećoj minuti sudačke nadoknade iskoristio pogrešku Cecha i smanjio na 4:2, no konačnu riječ imao je Čileanac Alexis, koji je u 95. minuti snažnim udarcem postavio konačnih 5:2. Nikola Vlašić odigrao je cijelu utakmicu.

U drugoj utakmici na Wembleyju Tottenham je sa 4:1 pobijedio Liverpool. Već u četvrtoj minuti Trippier je fenomenalno pronašao Kanea, koji je izbjegao zamku za zaleđe, zaobišao Mignoleta i zabio za 1:0. Prednost je povećao Son samo osam minuta kasnije nakon Kaneove prizemne asistencije, a Redsi se vraćaju u 24. minuti. Henderson je uzeo jednu loptu na sredini terena i uposlio Salaha, koji je izašao sam pred Llorisa i smanjio na 2:1. Ipak, u trećoj minuti sudačke nadoknade Dele Alli se nakon gužve iz slobodnog udarca najbolje snašao i odveo Pijetlove na odmor s rezultatom 3:1. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru Liverpoola, u 56. minuti se najbolje snašao Kane i svojim drugim pogotkom postavio konačnih 4:1.

Premiership, deveto kolo:

Everton 2:5 Liverpool (Rooney 12., Niasse 90+3. / 40. Monreal, 53. Ozil, 74. Lacazette, 90. Ramsey, 90+5. Alexis)

Tottenham Hotspur 4:1 Liverpool (Kane 4., 56., Son 12., Alli 45+3. / 24. Salah)