Premiership: Watford šokirao Chelsea na domaćem terenu

Plavci su drugi uzastopni poraz.

Odigrana je posljednja utakmica 26. kola engleskog Premiershipa u kojoj je Watford na svom Vicarage Road šokirao Chelsea i upisao 4:1 pobjedu.

Prvu priliku na susretu imao je Doucoure, no u osmoj minuti je pucao pored gola. I dvije minute kasnije Deeney je također pucao pored gola, da bi u 12. minuti Willian imao prvu priliku za Plavce, no pucao je zamalo preko gola. Tiemoue Bakayoko je u razdoblju između 25. i 30. minute zaradio dva žuta kartona i ostavio Conteovu momčad s igračem manje.

To je u 41. minuti iskoristio Deeney, koji je nakon što je Courtois skrivio kazneni udarac, uspješno ga i realizirao te se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

U nastavku je najveću priliku imao Gerard Deulofeu, čiji je udarac iz 60. minute otišao zamalo pored gola. Međutim, do izjednačenja dolazi u 82. minuti kada Eden Hazard zabija s 20 metara u sami kut.

I kada se činilo da će Plavci ipak izboriti bod, u 84. minuti Janmaat je napravio dvostruko proigravanje s Pereyrom i povisio na 2:1, da bi Deulofeu nakon polukontre u 88. minuti povisio na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Pereyra u prvoj minuti sudačke nadoknade.