Premiership: West Ham ispustio pobjedu u 97. minuti, City, Liverpool i Arsenal sigurni

Odigrano je još pet popodnevnih utakmica desetog kola engleskog Premiershipa, u kojemu su velikani ostvarili pobjede protiv lošije rangiranih momčadi.

Arsenal je na Emiratesu s 2:1 bio bolji od Swanseaja, čime se momčad Arsenea Wengera vratila na, za njih magično, četvrto mjesto. Gosti su poveli u 22. minuti preko Clucasa, koji je iskoristio prekrasnu dubinsku loptu Abrahama. Ipak, u nastavku Topnici preokreću rezultat. Prvo je Mesut Ozil u 51. minuti pronašao Seada Kolašinca, koji eurogolom izjednačuje, da bi samo sedam minuta kasnije Aaron Ramsey iskoristio prizemnu loptu Kolašinca i donio pobjedu Arsenalu.

Kloppov Liverpool konačno je upisao pobjedu, s 3:0 stradao je Huddersfield. U 42. minuti Salahov kazneni udarac obranio je Lossl, a u nastavku akcije Henderson je pogodio stativu. Ipak, u drugom dijelu Sturridge lobom i Firmino glavom donose pobjedu Redsima. Konačnih 3:0 postavio je Wijnaldum udarcem s devet metara. Dejan Lovren nije se nalazio ni na klupi za pričuve.

Manchester City gostovao je kod WBA i pobijedio 3:2. Već u desetoj minuti Leroy Sane odličnim udarcem iz koljena, nakon Fernandinhove asistencije, zabio je za 1:0, no samo tri minute kasnije Barry je sjajnom loptom pronašao Rodrigueza, koji lobom izjednačuje. Građani do novog vodstva dolaze već u 15. minuti kada Sane vraća asistenciju Fernandinhu, a Brazilac s 26 metara uz pomoć stative zabija za 2:1. Za 3:1 zabio je Raheem Sterling nakon prizemnog centaršuta Walkera u 64. minuti, a konačnih 3:2 postavio je Phillips u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Bilićev West Ham remizirao je protiv posljednjeplasiranog Crystal Palacea 2:2. Chicharito je u 31. minuti napokon probio domaćina i nakon Cresswellove prizemne lopte zabio za 1:0, a samo 12 minuta kasnije Ayew je nakon polukontre u soloprodoru zabio za 2:0. Na 2:1 smanjio je Luka Milivojević iz kaznenog udarca u 50. minuti, da bi u sedmoj minuti sudačke nadoknade Zaha iz gotovo mrtvog kuta izjednačio.

U posljednjoj utakmici popodnevnog dijela Stoke City je s minimalnih 1:0 pobijedio Watford. Jedini gol pao je u 16. minuti kada je Shaqiri iskoristio centaršut Fletchera iz kornera i odličnim poluvolejom zabio za pobjedu.

Premiership, deseto kolo:

Arsenal 2:1 Swansea (Kolašinac 51., Ramsey 58. / 22. Clucas)

Liverpool 3:0 Huddersfield (Sturridge 50., Firmino 58., Wijanldum 75.)

West Bromwich-Albion 2:3 Manchester City (Rodriguez 13., Phillips 90+2. / 10. Sane, 15. Fernandinho, 64. Sterling)

Crystal Palace 2:2 West Ham (Milivojević 50. – 11m, Zaha 90+7. / 31. Chicharito, 43. Ayew)

Watford 0:1 Stoke City (16. Shaqiri)