PREMIJER LIGA

PREMIJER LIGA: PPD ZAGREB POBJEDOM UPISAO NOVA DVA BODA

RK SPAČVA- PP ZAGREB 25:32 (10:12)

Photo/Facebook PPD Zagreb

Rukometaši Zagreba u utakmici 5. kola Lige za prvaka pred vinkovačkom publikom pobijedili su rukometaše Spačve s rezultatom 25:32 (10:12).

Utakmica u Vinkovcima krenula je u izjednačenom ritmu sve do osme minute susreta kada Zagrebaši odlaze na plus 2 golom Dobrivoja Markovića. Rukometaši Spačve pokazali su borbenost na terenu te nisu dopuštali hrvatskom prvaku da se odlijepi na neku veću gol razliku i gotovo cijelo poluvrijeme bili u priključku. U zadnjoj minuti susreta Marko Nađ zabija za samo gol zaostatka, no Marković pogotkom zabija za dva gola prednosti na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u čvrstom ritmu utakmice, uz malu prednost Zagreba sve do 40. minute susreta kada je serijom od 4-0 preko Mandalinića, Horvata i Vujića pobjegao i odvojio se na veću prednost s kojom je i završio susret.

Najraspoloženiji igrači u redovima hrvatskog prvaka bili su Stipe Mandalinić i Dobrivoje Marković s po pet golova, a u redovima domaćina posebno se istaknuo Marko Karaula s devet pogodaka.