Presudila je druga četvrtina! Jugaši pobijedili u hrvatskom derbiju

Jugaši su u drugoj dionici prelomili utakmicu čime su ostali jedina stopostotna momčad u Jadranskoj ligi.

U prvoj utakmici 4. kola regionalne vaterpolske Jadranske lige Jug CO je na svom terenu svladao Mladost sa 11-8 (2-1, 4-1, 3-4, 2-2).

Jugaši su se mučili prvih desetak minuta utakmice, a onda su tijekom drugih osam minuta ‘pobjegli’ na četiri gola prednosti koju su znalački sačuvali do kraja utakmice.

Xavi Garcia i Luka Lončar s po tri postignuta pogotka bili su najučinkovitiji u redovima Juga. Loren Fatović, Maro Joković, Viktor Rašović, Vincenzo Renzuto i Hrvoje Benić postigli su po jedan pogodak.

U sljedećem kolu Regionalne lige 11. studenog, Jug CO gostuje u Rijeci kod Primorja.

Jug je tako ostao jedini stopostotan i vodi na ljestvici sa 12 bodova, dok je Mladost druga s devet.