Prijateljska utakmica: Hrvatska remizirala protiv Švicarske, Ivica Olić dvostruki strijelac

Prijateljska utakmica: Švicarska - Hrvatska 2:2 (2:1). Ivica Olić bio je precizan u u 37.i 54. minuti

Prijateljska utakmica

ŠVICARSKA – HRVATSKA 2:2

AFG Arena. Sudac: Hugo Miguel (Portugal).

Strijelci: 1:0 Drmić (35′), 1:1 Olić (37′), 2:1 Drmić (39′), 2:2 Olić (54′).

ŠVICARSKA: Benaglio, Lichtsteiner (od 56′ Lang), Djourou, Von Bergen, Rodriguez, Behrami (od 46′ Schwegler), Inler (od 62′ Džemaili), Shaqiri (od 46′ Mehmedi), Xhaka (od 79′ Gavranović), Stocker (od 79′ Barnetta), Drmić.

HRVATSKA: Subašić, Srna, Ćorluka, Lovren (od 56′ Schildenfeld), Pranjić, Rakitić (od 88′ Vukojević), Maleš (od 56′ Modrić) Kovačić (od 56′ Eduardo), Perišić, Olić, Jelavić (od 46′ Mandžukić).

Igrala se 54. minuta kada je Mateo Kovačić odigrao odličnu loptu u prostor za Ivicu Olića. Hrvatski napadač pobjegao je za korak Lichtsteineru, taman dovoljno da preciznom dijagonalom matira Benaglija – 2:2.

Bio je to početak dominacije Hrvatske u drugom poluvremenu, izabranici Nike Kovača u idućih dvadesetak minuta djelovali su konkretnije i opasnije. Deset minuta kasnije Olić se još jednom sjajno riješio pratnje na lijevoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, a na drugoj vratnici Eduardo je pokušao desnom nogom, ali lopta je otišla pored vratnice. Hrvatska je pritiskala, nakon ubačaja Rakitića u 75. minuti Ćorluka nije dobro zahvatio loptu glavom, a odbijenu loptu nije dobro zahvatio Perišić .

Prvih pola sata ponudili su po neku priliku s obje strane. Hrvatski braniči blokirali su prve pokušaje Švicarske, dok je na drugoj strani Ivan Perišić propustio dobru priliku u 16. minuti. Kovačić je odigrao za Pranjića koji se sjurio u kazneni prostor i odigrao povratnu loptu, ali Perišić nije bio precizan iz izgledne situacije. Na drugoj strani Švicarska je imala nekoliko ubačaja bez konkretne završnice, te pokušaje s dvadesetak metara poput onog Lichtsteinera u 24. minuti.

Bio je to sve uvod za  furizone četiri minute. Prvo je Drmić pobjegao Ćorluki i s ruba kaznenog prostora matirao Subašića – 1:0. Ipak, prednost domaćina nije dugo trajala, dvije minute kasnije Rakitić je izveo korner, Olić se najbolje snašao i pogodioiz neposredne blizine  za 1:1.  Švicarka je opet uzvratila preko Drmića koji je još jednom pobjegao Ćorluki i pogodio za 2:1.