Prijateljska utakmica: Hrvatska U-19 reprezentacija u Udinama srušila Italiju, strijelci Brodić i Roguljić

Prijateljska utakmica U-19: Italija - Hrvatska 1:2 (Brodić 8', Roguljić 25'; Bonazzoli 59')

Hrvatski U-19 reprezentativci slave pogodak/foto: HNS/Drago Sopta

ITALIJA – HRVATSKA 1:2

Prijateljska utakmica U-19

Poluvrijeme: 0:2.

Strijelci: 0:1 Brodić (8′), 0:2 Roguljić (25′), 1:2 Bonazzoli (59′).

Hrvatska je igrala u sastavu: Grbić (od 89′ Miškić), J. Bašić, Šimić, Ćaleta-Car, Mikulić, Šunjić, T. Bašić (od 70′ Bitunjac), Roguljić (od 62′ Dabro), Fiolić, Ćorić (od 83′ Dzalto), Brodić (od 76′ Blažević). Izbornik: Zoran Vulić.

Pod vodstvom izbornika Zorana Vulića i nakon okupljanja u nedjelju, hrvatski nogometaši do 19 godina starosti nadjačali su na gostovanju u Udinama svoje domaćine, reprezentaciju Italije.

Hrvatska je povela već u osmoj minuti preko Brodića, a prednost je udvostručio Roguljić u 25. minuti dvoboja. Italija je u nastavku uspjela smanjiti rezultat, no Hrvatska je sačuvala pobjedu.