Prijateljska utakmica: Hrvatska - Mali 2:1 (Perišić 15, 64/Diarra 79)

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 15.000

Strijelci: 1:0 Perišić (15), 2:0 Perišić (64), 2:1 Diarra (79)

HRVATSKA: Pletikosa, Srna, Ćorluka, Schildenfeld, Vida (60 Vrsaljko), Vukojević, Rakitić (73 Modrić), Olić (72 Eduardo), Sammir (60 Kovačić), Perišić (67 Rebić), Mandžukić (60 Jelavić).

MALI: Diakite, Tamboura, Diawara, N’Diaye, Coulibaly, Yattabare, Doumbia, Toure, Dicko (76 K. Coulibaly), Traore (46 N’Diaye), Sakho (76. Diarra)

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Mali u posljednjoj provjeri prije odlaska na Svjetsko prvenstvo u Brazil. Dvostruki strijelac za nastavak niza nepobjedivosti u osječkom Gradskom vrtu (osam utakmica bez poraza) bio je Ivan Perišić, koji je golovima u prvom i drugom dijelu momčadi Nike Kovača donio važnu pobjedu.

Vatreni su poveli u 15. minuti. Sammir je ukrao loptu na centru, a Rakitić u svom stilu gurnuo loptu u prostor Perišiću, koji je izašao sam pred gostujuća vrata i rutinski gurnuo loptu pokraj golmana za erupciju veselja na tribinama.

Na 2:0 povisio je ponovo Perišić koji je u 64. minuti iz blizine odlično reagirao nakon što je Olić loptu iz kornera s desne strane glavom prebacio na drugu stativu. Gosti su poraz ublažili iz prvog ozbiljnijeg pokušaja. Nakon kornera glavom loptu je uz pomoć nes(p)retnog Vukojevića u mrežu sproveo Diarra za konačnih 2:1.