Prijateljske utakmice: Barcelonin duo razbio Ruse, kiks Japana, šokantan poraz Australije

Odigrane su popodnevne prijateljske utakmice.

Goal.com

Odigrane su popodnevne prijateljske utakmice povodom nadolazećeg Svjetskog prvenstva u Rusiji, u kojima smo vidjeli i pokoje iznenađenje.

Japan je samo remizirao na gostovanju kod Malija, bilo je 1:1. Povela je afrička momčad preko Diabyja iz kaznenog udarca u 44. minuti, da bi Nakajima donio remi Samurajima također iz kaznenog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Remi su upisale i momčadi Senegala i Uzbekistana. Shukurov je iz kaznenog udarca u 19. minuti doveo goste u vodstvo, no Konate je u 63. minuti izjednačio.

Brazil je s uvjerljivih 3:0 srušio Rusiju na Luzhniki Areni, a sva tri gola pala su u drugom dijelu. Prvo je Miranda u 53. minuti nakon centaršuta i odbijene lopte zabio za 1:0, da bi u 62. minuti Coutinho iz kaznenog udarca povisio na 2:0. Konačnih 3:0 samo četiri minute kasnije postavio je još jedan Barcleonin igrač, Paulinho, glavom nakon Willianovog centaršuta.

Veliki debakl upisala je reprezentacija Australije. Klokani su, unatoč vodstvu, teško stradali od Norveške i izgubili 4:1. Irvine je doveo Australce u vodstvo u 19. minuti, no Kamarin hat-trick i Reginiussenov gol deklasirali su Australiju.

Dvije minimalne pobjede od 1:0 upisali su Švicarci i Tunižani. Džemaili je srušio Grke, a Mohammadi autogolom svoj Iran. Saudijska Arabija izvukla je remi protiv Ukrajine, završilo je 1:1.