Prijateljske utakmice: Mehmedi hattrickom srušio Rijeku, Gorica iz penala izbjegla poraz od Lokomotive

Prvoligaši su u međusobnim dvobojima remizirali.

Šest hrvatskih prvoligaša odigrali su prve pripremne utakmice u 2019. godini. I dok su Rijeka i Slaven Belupo igrali međunarodne utakmice. ostali su igrali međusobne susrete.

Rijeka je na pripremama u Portugalu igrala protiv Bundesligaša Wolfsburga koji je slavio sa 3:0. Sve golove postigao je švicarski reprezentativac Admir Mehmedi. Prvi gol postigao je u 43. minuti, drugi u 58. minuti, a hattrick je kompletirao samo tri minute kasnije.

Slaven Belupo je igrao protiv slovenskog prvoligaša Krškog i golom Izraelca Roeija Gordane u 12. minuti upisao minimalnu pobjedu.

Lokomotiva i Gorica remizirali su 1:1. Na samom otvaranju u sedmoj minuti Mytro Uzuni je doveo Lokose u vodstvo, a u finišu utakmice Gorica je izjednačila iz kaznenog udarca koji je iskoristio Lukasz Zwolinski.

Remizirali su i Inter Zaprešić i Rudeš uz golove više. Inter je poveo u drugoj minuti golom debitanta Andrije Kaluđerovića, a u 29. minuti poravnao je Juranović. Sedam minuta prije kraja novu prednost Interu donosi Steven Luštica, a u sudačkoj nadoknadi Šuto donosi remi Rudešu.