Prijateljske utakmice: Švicarska deklasirala Panamu, Švedska poražena od Rumunjske

Novih pet prijateljskih utakmica je iza nas.

Odigrane su nove prijateljske utakmice povodom nadolazećeg Svjetskog prvenstva u Rusiji, a vidjeli smo pregršt zanimljivih rezultata.

Švicarska je očekivano sa čak 6:0 deklasirala Panamu. Džemaili je Švicarce odveo u vodstvo u 22. minuti, Granit Xhaka je devet minuta kasnije iz kaznenog udarca povisio na 2:0, da bi Breel Embolo u 33. minuti nakon dodavanja Elvedija zabio za 3:0. Do odmora još je i Zuber zabio gol, da bi gledatelji na Swissporareni u nastavku vidjeli još dva gola Drmića i Fabiana Freija.

Senegal je remizirao bez pogodaka na gostovanju protiv BiH, dok je Grčka s minimalnih 1:0 pobijedila Egipat. Gol vrijedan pobjede postigao je Karelis u 29. minuti. S identičnih 1:0 Tunis je pobijedio Kostariku golom Khazrija, a Švedska je na Stadionul Ion Oblemenco u Craiovi izgubila od Rumunjske pogotkom Rotariuja iz 57. minute.

Prijateljske utakmice:

Švicarska 6:0 Panama (Džemaili 22., Xhaka 31. – 11m, Embolo 33., Zuber 39., Drmić 49., Frei 68.)

BiH 0:0 Senegal

Grčka 1:0 Egipat (Karelis 29.)

Tunis 1:0 Kostarika (Khazri 36.)

Rumunjska 1:0 Švedska (Rotariu 57.)