Primeira Liga: Krovinović asistirao pa se ozlijedio i propušta SP!

Jako loša ozljeda za Filipa Krovinovića.

Izuzetno loše vijesti dolaze nam iz Portugala. U jučerašnjoj ligaškoj utakmici između Benfice i Chavesa domaći igrač i standardni prvotimac Filip Krovinović zadobio je strašnu ozljedu.

Hrvatskom nogometašu puknuli su križni ligamenti koljena. Da stvar bude gora, dogodilo se to u samom smiraju utakmice, tri minute prije kraja. Filip se ozlijedio sam od sebe, bez ikakvog duela ili kontakta. Nakon što je primio loptu uz out-liniju koljeno je popustilo te je Krovinović ostao ležati na travi.

Odmah mu je ukazana pomoć te su pregledi u lisabonskoj bolnici utvrdili da su križni ligamenti popucali. Filip je odmah dobio i štake, a slijede operacija te minimalno šest mjeseci pauze. To znači ne samo da će propustiti ostatak sezone, nego i da će ostati izvan popisa putnika na Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Zlatko Dalić time ostaje bez jednog važnog aduta za Mundijal.

Inače, Benfica je pobijedila 3:0, uz dva pogotka Jonasa i jednog Pizzija. Naš Krovinović je prije ozljede upisao i asistenciju, dok je u gostujućoj momčadi bivši igrač Hajduka Jefferson odigrao svih 90 minuta.