Primera: Athletic Bilbao i Las Palmas podijelili bodove na San Mamesu

Nije bilo golova u večerašnjoj utakmici.

Novo, 23. kolo španjolske Primere otvorili su Athletic Bilbao i Las Palmas. Na San Mamesu je završilo bez pogodaka, 0:0.

Pogodak su gledatelji vidjeli već u četvrtoj minuti, no Alvarezov gol je bio postignut iz zaleđa pa je poništen. U 28. minuti Ituraspe je pucao ravno u golmana domaćina, a Raul Garcia šest minuta kasnije pucao je zamalo pored gola te se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavku Chichizola brani i Susaetin udarac iz slobodnog udarca, a prvu i veliku priliku Kanarinci su imali u 62. minuti, no Vierin udarac obranio je golman domaćina. Do kraja poluvremena Susaeta i Aduriz pucali su ravno u Chichizolu, a nakon što je obranio i pokušaj Inaki Williamsa tri minute prije kraja, bilo je jasno da će susret završiti bez pobjednika.

Athletic Bilbao (4-2-3-1)

Arrizabalaga – de Marcos, Alvarez, Martinez, Saborit (Lekue 83′) – Rico, Iturraspe (Benat 63′) – Williams, Garcia, Susaeta (Cordoba 73′) – Aduriz

Las Palmas (4-2-3-1)

Chichizola – Michel, Galvez, Navarro, Aguirregaray – Penalba, Etebo – Toledo (Placeres 33′), Viera, Vicentt (Aquilani 68′) – Calleri (Bigas 89′)