Primera: Athletic Bilbao srušio Villarreal i došao na dva boda od ostanka u ligi

Bitna pobjeda baskijske momčadi.

Posljednju utakmicu 31. kola španjolske Primere na de la Ceramici odigrali su Villarreal i Athletic Bilbao, a Baski su pobjedom od 3:1 skočili s 15. na 12. poziciju i približili se osiguranju ostanka u ligi na samo dva boda.

Poveli su već u četvrtoj minuti. Inaki Williams je centrirao s desne strane, a Ivan Cordoba poluvolejom zabio za 1:0. U 31. minuti Raul Garcia mogao je povisiti prednost gostiju, no pucao je ravno u Asenja pa se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

Isti igrač otvorio je i nastavak novim udarcem u golmana, a dvije minute kasnije Garcia se našao sam ispred Asenja, koji brani njegov udarac, ali na odbijenu loptu dolazi Inaki Williams i povisuje na 2:0.

Do kraja susreta Žuta podmornica uspjela je smanjiti pogotkom Bacce, koji je iskoristio pogrešku gostujuće obrane, no do kraja utakmice vremena za preokret nije bilo. Naprotiv, dvije minute prije kraja Iker Muniain je postavio konačnih 3:1, nakon što je pokupio odbijenu loptu Williamsa, koji je pogodio stativu.