Primera: Athletic i Real bez golova na San Mamesu prvi put nakon 30 godina

Podjela bodova najviše odgovara Barceloni i Valenciji.

Athletic Bilbao na San Mamesu je u derbiju 14. kola španjolske Primere ugostio Real Madrid bez pola momčadi. Nisu igrali ozlijeđeni Alvarez, Benat, Muniain i Undabarrena, dok je Laporte propustio susret zbog akumuliranih žutih kartona. S druge strane, Zidane je na raspolaganju imao sve osim Asensija i Balea. Od 1987. godine ove dvije momčadi na ovom stadionu nisu odigrale bez pogodaka, no danas jesu i završilo je 0:0.

Prvu priliku na susretu imao je Karim Benzema, koji se našao sam pred golmanom, no sa sedam metara pogodio je stativu. U 13. minuti prvu priliku imali su Baski, no Navas je obranio udarac Aduriza glavom nakon centaršuta De Marcosa. Četiri minute kasnije Ronaldo je iz daljine pucao ravno u Arrizabalagu, baš kao i Kroos u 21. minuti. U 28. minuti Navas je obranio udarac Williamsa, a tri minute kasnije Kroos je pucao zamalo pored gola. Do kraja prvog dijela Ronaldo je pucao pored gola, a Iturraspea je zbog ozljede zamijenio San Jose i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku prvu priliku imao je Aduriz, čiji je pokušaj krajnjim naporom Navas uspio izbiti. U 50. minuti Ramos je napravio očigledan prekršaj za kazneni udarac nad Susaetom, no Antonio Mateu Lahoz propustio je dosuditi najstrožu kaznu protiv Kraljevskog kluba. Etxeita je u 56. minuti nakon kornera glavom pucao pored gola, da bi u 65. minuti počela jaka kiša, koja je dodatno otežala igračima na terenu.

Ipak, 44 484 gledatelja do kraja je vidjelo dosta prilika. Ronaldo je u 72. minuti pogodio stativu, a pet minuta kasnije Arrizabalaga je obranio i pokušaj Marcela. Casemiro je pucao preko gola, a Marcelo pored, prije nego je Ronaldo glavom pucao ravno u Arrizabalagu. Portugalac je glavom pucao pored gola i u 86. minuti, a minutu kasnije Sergio Ramos je zbog udaranja laktom zaradio drugi žuti, isključujući crveni karton te je ostalo 0:0. Luka Modrić odigrao je cijeli susret, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 82. minuti.