Primera: Barcelona nije uspjela probiti Getafeov bunker

Gosti nisu imali nijedan udarac u okvir gola.

Barcelona je u sklopu 23. kola na Camp Nou pred 75 861 gledatelja ugostila Getafe. Ernesto Valverde, koji je u petak proslavio svoj 54. rođendan, na raspolaganju nije imao Umtitija i Vermaelena, a odlučio je poštediti Piquea pa su stoperski tandem činili Yerry Mina i Lucas Digne. Utakmica je završila bez pogodaka, 0:0.

Prvi udarac na susretu imao je Diedhiou, no pucao je ravno u Ter Stegena. Iako je imala čak 77 posto posjeda lopte, Blaugrana nije uputila nijedan udarac. U 32. minuti vidjeli smo prvi korner na utakmici, no gosti su ponovno imali priliku. U 40. minuti Antunes je pucao zamalo pored gola. Prvi i jedini udarac u okvir u prvom dijelu Katalonci su imali u 45. minuti kada je Lionel Messi izveo slobodni udarac, a Luis Suarez prekrasnim volejom zabio gol, koji je zbog zaleđa opravdano poništen. Tako se već osmi put ove sezone na odmor, kada su u pitanju utakmice Barcelone, otišlo s 0:0, a u prethodnih sedam utakmica u nastavku su Katalonci pobijedili u njih pet.

U nastavku se, očekivano, Barcelona probudila. Coutinho je već u 50. minuti zagrijao rukavice Guaite, a u 56. minuti nakon odlične tiki-taka akcije Alcacer je uposlio Suareza, koji puca zamalo pored gola. Brazilac Coutinho ponovno je namučio Guaitu u 58. minuti, a na drugoj strani prvu priliku imao je Antunes, čiji poluvolej nakon kornera odlazi preko gola.

Valverde je tada uveo Iniestu i Dembelea, a u 68. minuti Messi je iz slobodnog udarca pucao preko gola. U 75. minuti Mina je glavom nakon slobodnog udarca Messija pucao ravno u Guaitu, a Kolumbijac je dvije minute kasnije također glavom pucao pored gola nakon Dembeleovog kornera.

Deset minuta prije kraja Guaita je obranio dva uzastopna pokušaja Messija, a Paulinho je u 82. minuti ušao u igru umjesto Busquetsa, kojemu je to bila 300. utakmica u Primeri. U prvoj minuti sudačke nadoknade Guaita je čudesnom paradom obranio Suarezov udarac glavom i susret je završio bez pogodaka.

Barcelona (4-3-3)

Ter Stegen – Roberto, Mina, Digne, Alba – Rakitić, Busquets (Paulinho 82′), Coutinho (Iniesta 62′) – Alcacer (Dembele 63′), Suarez, Messi

Getafe (4-2-3-1)

Guaita – Suarez, Cabrera, Dakonam, Antunes – Fajr, Arambarri – Portillo, Shibasaki (Leandro 88′), Diedhiou (Molina 85′) – Angel (Flamini 78′)

Vrijedi spomenuti i kako je u ranije odigranom susretu Sevilla pogotkom Sarabije iz 46. minute pobijedila Gironu s minimalnih 1:0.