PRIMERA: Barcelona ostala bez Messija na dva mjeseca, Real remizirao s Malagom

Lionel Messi/Foto: Mario Ćužić - Zna.hr

Unatoč pobjedi rezultatom 2.1, Barcelona je u domaćem susretu protiv Las Palmasa na duže vrijeme ostala bez jednog od najboljih nogometaša današnjice, Lionela Messija.

Točnije, Argentinac će s nogometnih travnjaka izbivati sedam do osam tjedana te je upitan njegov nastup u prvom El Clasicu sezone na Santiago Bernabeu 21. studenog. Messi se ozljedio već u trećoj minuti susreta u dvoboju s protivničkim igračem Danielom Castellanom nakon čega je uspio na terenu izdržati još šest minuta prije no što je prisilno zamijenjen.

U službenom priopćenju Blaugrane stoji kako je Messi ozljedio ligamente lijevoga koljena što zahtjeva dužu rehabilitaciju. Unatoč ozljedi najboljeg nogometaša, ostatak Barcelonine momčadi, u kojoj je cijeli dvoboj odigrao Ivan Rakitić, je uspio svladati Las Palmas golovima Luisa Suareza u 25. te 54. minuti susreta, dok je počasni pogodak za goste u 88. minuti postigao Jonathan Viera.

Nastavio se i crni niz Barcelone kod izvođenja najstrože kazne, ovoga puta je Neymar s bijele točke propustio Barcelonu dovesti u vodstvo od 3:0 u 66. minuti. Unatoč pobjedi i remiju Reala, Barcelona drži drugu poziciju pošto je Villareal na domaćem terenu svladao Atletico Madrid nastavivši sjajan niz na početku sezone od pet pobjeda uz jedan remi.

Celta je u gostima remizirala s s Eibarom (1:1) te je izjednačena s Realom na trećoj poziciji sa 14 bodova. Upravo je već spomenuti kraljevski klub u šestom kolu odigrao 0:0 s Malagom ponajviše zahvaljujući sjajnom vrataru gostiju, Carlosu Kamenom kojemu su igrači Reala čak 31 put zapucali na gol.

U kadru Reala je cijeli susret odigrao Luka Modrić, dok je Mateo Kovačić u 60. minuti zamijenio Jesea odigravši vrlo dobrih pola sata na terenu. U vrlo intenzivnom i dinamičnom dvoboju obje su momčadi imale svojih prilika, no vratari su s obje strane branili maestralno.

Ipak, u 77. minuti susreta dogodila se sporna situacija kod udarca Isca nakon kojega je lopta Kamenom prošla ispod ruku i na ponovljenoj snimci se čini kako je prešla crtu, no što to sada vrijedi Madridžanima koji sljedećeg vikenda igraju madridski derbi na Vicente Calderonu protiv Atletico Madrida.