Primera: Benzema i Cristiano Ronaldo slomili Cordobu, Luka Modrić odigrao svih 90 minuta

Modrić je imao jedan udarac prema golu, a u sredini se odlično sporazumijevao s novim suigračem Tonijem Kroosom

Jose Maria Lopez i Luka Modrić u borbi za loptu/Getty Images

Real Madrid je teže od očekivanog odradio prvu prvenstvenu utakmicu sezone protiv Córdobe. Premda konačni rezultat to možda ne sugerira (2:0), aktualni europski prvaci namučili su se protiv dojučerašnjeg drugoligaša. Strijelci su bili Karim Benzema i Cristiano Ronaldo.

Kraljevski je klub poveo u 30. minuti nakon kornera koji je izveo Toni Kroos. Gostujući braniči zaboravili su na Benzemu pa je Francuz mogao neometano skočiti na sedam metara od gola i poslati loptu u mrežu.

Córdobi poništen pogodak

Córdoba je u 71. minuti zatresla mrežu, ali pogodak Xisca opravdano je poništen zbog zaleđa.

Konačnih 2:0 Ronaldo je postavio u 90. minuti nakon kontre, snažnim dalekometnim udarcem koji je odsjeo u donjem lijevom kutu mreže.

Real nadmoćan u posjedu

Luka Modrić odigrao je u domaćem sastavu cijelu utakmicu i bio posebno raspoložen u prvom poluvremenu. U 20. minuti izveo je slobodan udarac nakon kojega je Ronaldo potegnuo prema golu, no gostujući vratar Juan Carlos to je obranio.

U 27. minuti se hrvatski veznjak sâm odlučio na udarac, ali i taj je pokušaj pročitan. Modrić se u sredini odlično sporazumijevao s Kroosom; dvojac je bio najzaslužniji što je Real imao 64 posto posjeda lopte i 87 posto točnosti dodavanja.

Real je igrao u sastavu: Casillas – Arbeloa (od 73′ Carvajal), Pepe, Sergio Ramos, Marcelo – Modrić, Kroos, James (od 72′ Isco) – Bale, Benzema (od 76′ Khedira), Ronaldo.

Primera, 1. kolo, rezultati

Málaga – Athletic 1:0, Sevilla – Valencia 1:1, Granada – Deportivo 2:1, Almería – Espanyol 1:1, Eibar – Real Sociedad 1:0, Celta – Getafe 3:1 (Sammir 62′), Barcelona – Elche 3:0, Levante – Villarreal 0:2, Real Madrid – Córdoba 2:0.

Kasnije: Rayo Vallecano – Atlético.