Primera: Betis pobjedom protiv posljednjeplasirane Malage osigurao nastup u Europskoj ligi

Nastup u Europskoj ligi za Betis je osiguran.

Betis je u posljednjoj utakmici 35. kola španjolske Primere nakon velike borbe pobijedio posljednjeplasiranu Malagu 2:1 pa je s utakmicom više i pet boda više od Villarreala ostao na petom mjestu, ali se i odvojio na nedostižnih deset bodova prednosti od Getafea tri kola prije kraja.

Već u 18. minuti Barragan je pogodio gredu, da bi samo dvije minute kasnije Isaac Success odličnom loptom pronašao En Nesiryja, koji udarcem s ruba kaznenog prostora dovodi goste u prednost.

U 24. minuti već je 1:1. Lopta je došla do Durmisija, koji plasiranim udarcem izjednačuje, a En Nesiry vraća vodstvo gostima golom u 40. minuti, no samo nakratko, jer je gol opravdano zbog zaleđa poništen. Do pobjede Betis dolazi 17 minuta prije kraja kada Fabian Ruiz dalekometnim udarcem donosi pobjedu domaćinu.