Primera: Eibar pobijedio Villarreal, bitna pobjeda Athletic Bilbaa

Iza nas su nove tri utakmice 29. kola španjolskog prvenstva, u kojima smo vidjeli puno golova i jedno iznenađenje.

U najranije odigranoj utakmici Eibar je u gostima iznenađujuće pobijedio Villarreal 3:2. U 18. minuti Gaspar je centrirao, a Soriano doveo Žutu podmornicu u vodstvo. Ipak, u nastavku gosti dolaze do velikog preokreta. Prvo je u 48. minuti Pedro Leon iz kaznenog udarca izjednačio, da bi šest minuta kasnije Kike nakon centaršuta Arbille donio prednost Eibaru. 13 minuta prije kraja Inui je iskoristio pogrešku dos Santosa i povisio na 3:1, a minutu prije kraja Soriano je svojim drugim pogotkom samo ublažio poraz.

Osasuna je doživjela novi poraz, ovaj put na domaćem terenu pobijedio ih je Athletic Bilbao s 2:1. Baske je u vodstvo doveo Aduriz nakon prizemnog centaršuta de Marcosa u 12. minuti, a minutu prije kraja prvog dijela isti igrač je asistirao, a Williams povisio na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Leon u 79. minuti, no domaćin do boda nije mogao doći.

U posljednjoj utakmici popodnevnog dijela Real Sociedad i Leganes remizirali su 1:1. Goste je u vodstvo doveo Szymanowski u 29. minuti nakon soloprodora, no bod je Real Sociedadu donio Juanmi glavom nakon centaršuta Odriozole u 53. minuti.