Primera: Espanyol nakon preokreta slavio protiv Betisa

Nakon reprezentativne stanke nastavilo se natjecanje u španjolskoj Primeri i to utakmicom 29. kola između Espanyola i Betisa. Domaća momčad nakon preokreta je upisala minimalnu 2:1 pobjedu i time skočila na deveto mjesto.

Već u 11. minuti Moreno je imao sjajnu priliku za domaćina, no Adan je lijepom paradom obranio njegov pokušaj. Gosti su zaprijetili samo tri minute kasnije, no Lopez je obranio udarac Parda. Do kraja poluvremena pucali su Castro i Durmisi, no golman Espanyola bio je siguran i na odmor se otišlo s 0:0.

Nastavak su bolje otvorili domaćini i u 62. minuti Adan je morao obraniti pokušaj Reyesa. Tri minute kasnije ponovno je bivši golman Real Madrida obranio njegov pokušaj, da bi Moreno u 68. minuti pucao preko gola.

U jeku Espanyolovih napada Javi Fuego napravio je prekršaj za kazneni udarac, a Castro smireno zabio za 1:0. Činilo se kako će gosti upisati pobjedu, no u svega tri minute Espanyol je došao do preokreta.

Prvo je u 87. minuti slobodni udarac izveo Reyes, a Javi Fuego se najbolje snašao i izjednačio rezultat, da bi u 90. minuti Vazquez centrirao, a Reyes nakon asistencije upisao i pogodak za konačnih 2:1.

D. Lopez – J. Lopez (Vazquez 83′), D. Lopez, Reyes (90.), Caricol – Jurado (Oscar 56′), Fuego (87.), Sanchez, Piatti – Caicedo (Reyes 56′), Moreno