Primera: Girona i Real Sociedad do novih pobjeda, Celta srušila Bilbao

Zanimljivo poslijepodne iza nas je u Španjolskoj.

Četiri popodnevne utakmice 11. kola španjolske Primere su iza nas.

Girona je gostovala kod Levantea i nakon pobjede protiv Reala, uspješno ostvarila novu pobjedu, slavila je 2:1. Poveli su gosti eurogolom Garcije s 20 metara uz pomoć grede u 58. minuti, a sedam minuta prije kraja Stuani je iskoristio prizemni centaršut Ponsa i povisio na 2.0, a Unai je u drugoj minuti sudačke nadoknade samo uspio smanjiti nakon kornera Lopeza.

Celta Vigo produljila je krizu Athletic Bilbaa i na svom Balaidosu ga pobijedila 3:1. Sve je bilo riješeno nakon blitzkriega domaćina, koji su u svega devet minuta postigli tri gola. Prvo je u 16. minuti Pione Sisto centrirao, a Gomez glavom zabio za 1:0. Zatim je Fontas odličnom dugom loptom pronašao Iago Aspasa, koji je povisio na 2:0, a isti igrač u 25. minuti iskoristio je Wassov centaršut i zabio za 3:0. Raul Garcia je u 39. minuti uz pomoć stative smanjio na 3:1, no do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Real Sociedad očekivano je s 3:1 pobijedio Eibar. U 12. minuti Odriozola je s desne strane centrirao, a Willian Jose glavom zabio za 1:0. Slovenac Adnan Januzaj u 28. minuti doslovno je ugurao loptu preko gol-linije za 2:0, a pobjedu je potvrdio Oyarzabal nakon što se našao sam pred golmanom u 46. minuti. Jordan je u 73. minuti nakon centaršuta Diaza samo uspio smanjiti na konačnih 3:1.

U posljednjoj utakmici ovog popodneva Villarreal je na Estadio de la Ceramica ugostio Malagu i pobijedio 2:0. U 68. minuti Bacca je centrirao, a Sansone glavom zabio za prednost, da bi pobjedu Žute podmornice potvrdio isti igrač golom u 76. minuti. Kasnije navečer svoj susret odigrat će i Real Madrid i Las Palmas.