Primera: Ivan Rakitić asistirao u pobjedi Barcelone, Pašalić zaradio žuti karton

Utakmica 1. kola: Barcelona - Elche 3:0 (Messi 42', 63', El Haddadi 63'). Rakitić je asistirao za drugi gol Katalonaca

Ivan Rakitić/Getty Images

PRIMERA – 1. kolo

BARCELONA – ELCHE 3:0

Stadion Camp Nou. Gledatelja: 68.105

Strijelci: 1:0 Messi (42′), 2:0 El Haddadi (46′), 3:0 Messi (63′)

BARCELONA: Bravo, Mathieu, Alves, Alba, Mascherano, Iniesta (78′ Sergi Roberto), Rakitić, Busquets, Rafinha (46′ Bartra), Messi, El Haddadi (67′ Pedro)

ELCHE: Tytoń, Lombán, Suárez, Albácar, Pelegrín, Ángel (54′ Gimenez), Mosquera, Pašalić (81 Adrian), Garry Rodrigues, Coro (66′ Fajr), Jonathas

Ivan Rakitić upisao je asistenciju u prvom službenom nastupu za Barcelonu. Katalonci su se na otvaranju Primere pred svojim navijačima lako obračunali sa Elcheom, a hrvatski je reprezentativac u prvoj minuti nastavka dugom loptom pronašao El Haddadija za 2:0.

Prvi i drugi gol postigao je Messi. Domaćin je cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje nakon isključenja Mascherana. U redovima gostiju 80 minuta odigrao je Drago Pašalić, zaradivši žuti karton.

Početak utakmice kasnio je nekoliko minuta, budući da je na travnjak Camp Noua utrčala jedna crna mačka. Nakon manjih poteškoća nepozvana gošća napustila je teren i utakmica je nastavljena.