Primera: Ivan Rakitić opet strijelac za Barcelonu, Modrić zabio golčinu u pobjedi kod Villarreala!

Utakmice 6. kola: Villarreal - Real 0:2 (Modrić 32', Cristiano Ronaldo 40'), Barcelona - Granada 6:0 (Neymar 26', 45', 66, Rakitić 43' Messi 62', 82')

PRIMERA – 6. kolo

VILLARREAL – REAL MADRID 0:2

Stadion El Madrigal. Gledatelja: 22.146

Strijelci: 0:1 Modrić (32′), 0:2 Cristiano Ronaldo (40′)

VILLARREAL: Asenjo, Musacchio, Gaspar, Ruíz, Paulista, Cani, Bruno, Moi Gómez (61′ Espinosa), Trigueros (68′ J. Dos Santos), Uche (68′ G. Dos Santos), Vietto

REAL: Casillas, Ramos, Marcelo (76′ Nacho), Carvajal, Varane, Modrić, Bale, Kroos, Rodríguez (74′ Illarramendi), Cristiano Ronaldo, Benzema (84′ Isco)

Luka Modrić upisao se među strijelce za madridski Real koji je u okviru šestog kola Primere slavio u gostima kod Villarreala rezultatom 2:0.

Hrvatski veznjak u 32. je minuti dvoboja Kraljeve doveo u vodstvo, silovito pogodivši mrežu domaćina s ruba šesnaesterca. Vodstvo Madrižana na 2:0 povisio je Cristiano Ronaldo pet minuta prije odlaska na odmor. Do kraja se rezultat nije mijenjao, a Modrić je u igri Reala proveo svih 90 minuta.

Rakitić opet strijelac

Hrvatski dan za pamćenje u Primeri zaokružio je dva sata poslije Ivan Rakitić koji se upisao među strijelce za Barcelonu u visokoj pobjedi protiv Granade (6:0). Hrvatski je reprezentativac dvije minute prije odlaska na odmor zabio glavom za 2:0. Asistent je bio Messi. Briljirao je sa tri gola Neymar, dok su dva pogotka dijelo Messija. Rakitić je igrao do 58. minute.