Primera: Madridski derbi završio bez pobjednika

Atletico i Real u spektaklu nisu pronašli put do protivničke mreže.

Na novoizgrađenom Wanda Metropolitano Atletico Madrid je u sklopu 12. kola španjolske Primere ugostio Real Madrid u gradskom derbiju. Za Kraljeve nisu igrali Bale, Kovačić i Navas, dok je domaća momčad bila kompletna. Susret je završio bez pogodaka.

Već u četvrtoj minuti Angel Correa imao je zlatnu priliku kada se iznenada našao sam pred Casillom, no pucao je pored gola. Gledali smo izuzetno čvrstu utakmicu s puno ubačaja i okomitih lopti, a Rojiblancosi su stvarali pritisak i bili bolji protivnik u prvih 30 minuta. U 25. minuti Gabi je pucao pored gola, a Kraljevi su se nakon toga probudili i Kroos je imao savršenu priliku u 32. minuti, no pogodio je vanjski dio mreže.

Samo tri minute kasnije Ronaldo je iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara iznudio prvu obranu Slovenca Oblaka, da bi u 37. minuti kapetan Sergio Ramos glavom nakon centaršuta pucao zamalo pored gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku Zinedine Zidane morao je uvesti Nacha umjesto Ramosa, kojemu je Correa vjerojatno slomio nos krajem prvog dijela. U 57. minuti Saul je pucao daleko pored gola, a Diego Simeone u igru je uveo Carrasca. U 76. minuti vidjeli smo prvi Ronaldov udarac na susretu, no Portugalac je pucao pored gola.

U 79. minuti vidjeli smo priliku utakmice. Torres je sjajnom loptom uposlio Gameira, koji je lobom prevario Casillu, no Varane je glavom sa crte izbio loptu u korner iz kojeg je Godin glavom pucao preko gola. U istoj minuti Ronalda je lopta udarila u ruku, no sudac David Fernandez Borlaban nije odlučio pokazati na bijelu točku.

Devet minuta prije kraja Ronaldov pokušaj iz slobodnog udarca obranio je Oblak, a četiri minute prije kraja Slovenac je obranio i pokušaj Kroosa i susret je završio bez pogodaka. Luka Modrić odigrao je cijeli susret, dok Šime Vrsaljko nije ulazio u igru.

Atletico Madrid (4-4-2)

Oblak – Juanfran, Godin, Savić, Lucas – Niguez, Thomas (Carrasco 54′), Gabi, Koke – Correa (Gameiro 77′), Griezmann (Torres 76′)

Real Madrid (4-4-2)

Casilla – Carvajal, Varane, Ramos (Nacho 46′), Marcelo – Modrić, Isco, Casemiro, Kroos – Ronaldo, Benzema (Asensio 76′)

U ranije odigranom susretu Sevilla je nakon preokreta s 2:1 pobijedila Celtu i vratila se na peto mjesto.