Primera: Mandžukić predvodio Atletico u demoliranju madridskog Reala

Atletico je u derbiju kola Primere potpuno deklasirao madridski Real, a veliku ulogu u sjajnom rezultatu imao je hrvatski napadač Mario Mandžukić!

Mario Mandžukić briljirao je u prvenstvenom susretu Atletico Madrida i Reala u derbiju 22. kola Primere! Pogodio je za konačnih 4:0, kako on to najbolje i radi – glavom, asistirao za prvi pogodak, a velike zasluge ima i u drugom zgoditku svoje momčadi. Iza najboljeg hrvatskog napadača još je jedna sjajna partija.

Atletico Madrid u odličnoj je utakmici uvjerljivo svladao gradskog suparnika Real, a upravo je Mandžukić bio je jedan od ključnih igrača. Domaća momčad od početka je krenula ofenzivno – u sedmoj minuti Casillas je zaustavio udarac Turana. Tri minute potom Saul je zamijenio ozlijeđenog Kokea. Već u 14. minuti prvi put tresla se mreža kraljevskog kluba kad je Mandžukić sjajno uposlio Tiaga, a on je s dvadesetak metara svladao loše postavljenog Casillasa.

Novo slavlje domaćih navijača dogodilo se u 18. minuti. Naš je napadač dodao Siqueri, koji je ubacio u kazneni prostor, a Saul je prekrasnim škaricama pogodio za 2:0. Nekoliko minuta kasnije hrvatski reprezentativac izveo je sjajno dodavanje petom, no gosti su otklonili opasnost. Tek u 32. minuti javila se Ancelottijeva momčad, Moya je obranio pokušaj Benzeme.

Khedira je igrao rukom u 35. minuti, no sudac se nije oglasio. Početkom drugog dijela tri puta zaprijetio je Griezman, no rezultat se nije mijenjao sve do 66. minute. Saul tada prekrasno pronalazi francuuskog napadača, a on lako pogađa praznu mrežu. U posljednjoj minuti Mandžukić je glavom postavio konačnih 4:0 nakon sjajnog ubačaja Torresa.