Primera: Modrić i Kovačić pobjedom u Malagi osigurali naslov s Realom

Real Madrid naših Luke Modrića i Matea Kovačića osigurao je 0:2 pobjedom u Malagi 33. naslov španjolskog prvaka u povijesti.

U posljednjem 38. kolu španjolske Primere Real Madrid trebao je uzeti barem bod u Malagi da osigura naslov. Ipak Kraljevi su naslov potvrdili 0:2 pobjedom na Balaidosu bez većih problema svladavši domaćine.

Svakako treba spomenuti da su se prije početka utakmice trojica igrača Malage oprostila od aktivnog igranja nogometa. To su bili redom Wellington, Duda i Martin Demichelis, a navijači su im mogli zapljeskati i još im jednom čestitati na sjajnim karijerama.

Kraljevi su krenuli vrlo ofenzivno s očitim ciljem da čim prije riješe pitanje pobjednika. Upisali su rani pogodak, a nakon toga vrlo dobro kontrolirali igru iako je bilo po nekoliko prilika na obje strane. Još jednim pogotkom u drugom dijelu definitivno su pobjedu potvrdili i osigurali 33. naslov španjolskog prvaka u povijesti.

Poveli su već u drugoj minuti. Pogriješili su stoperi Malage, sjajnu loptu šalje bivši igrač Malage Isco, a Cristiano Ronaldo rutinirano zaobilazi Kamenija i posprema loptu u praznu mrežu. Najopasniji igrač Malage bio je bivši napadač Barcelone Sandro Ramirez koji je očito bio vrlo motiviran.

Prijetio je Sandro u 13. minuti, a zatim i sjajno iz slobodnog udarca u 24. minuti. To je još bolje obranio Navas, ali se gotovo ozlijedio jer se zabio u stativu. Nakon toga tri sjajne prilike imao je Real za povećanje vodstva. Prvo je u 28. Ronaldu stoper blokirao udarac, a onda mu šest minuta kasnije sjajnu priliku brani Kameni. Dvije minute kasnije sjajno je zaustavio i Kroosa kamerunski vratar. Ipak, rezultat je do poluvremena ostao isti kao i u drugoj minuti.

Real je prednost povećao u 55. minuti iako je prvih desetak minuta Malaga bila bolja. Kroos je ubacio iz kornera, Kameni prvo obranio udarac Ramosa, ali na odbijenoj lopti prvi je Karim Benzema koji udvostručuje prednost. Francuz je vjerojatno bio u malom zaleđu kada je odbijena lopta pogodila Varanea, ali dosta je to bila teška situacija za procijeniti. U 58. minuti dvije sjajne šanse Malage, prvo je udarac Keka iz gola izvukao Varane, a onda udarac glavom nakon kornera koji je uslijedio sjajno brani Navas.

Pogodio je Benzema ponovno u 71. minuti, ali ovaj puta je bio u dubokom zaleđu te je pomoćnik ovaj puta podigao zastavicu. Igra se u posljednjih dvadesetak minuta prilično primila, iako je recimo solidno u 76. zaprijetio Castro, ali odlazi to samo u novi korner. U 78. za Malagu prijeti i kapetan Camacho, ali nikako ne mogu zabiti loptu iza leđa Navasa. U 88. minuti još dvije šanse brani Kameni, prvo neloš udarac Morate, a onda i dobru priliku našeg Luke Modrića. U devedesetoj minuti najbolju svoju priliku Malage propustio je Castro koji pogađa prečku te Navas ostaje čiste mreže.

Oba naša reprezentativca u redovima novih prvaka igrali su večeras na Balaidosu. Luka Modrić bio je naravno na terenu od prve minute i sjajno kontrolirao sredinu terena te se posebno istaknuo mnogim presiječenim loptama lijepim dodavanjima. Mateo Kovačić ušao je u igru u 66. minuti, nije se pretjerano istaknuo, ali može reći da je bio na terenu kada su osigurali naslov.

Real je danas sasvim zasluženo osigurao naslov i sada se može okrenuti finalu Lige prvaka. Glavni konkurenti Barcelona je na svojoj utakmici odradila svoj dio, ali nisu imali sreće da im Malaga pomogne te samo mogu čestitati igračima Reala.