Primera: Modrić odigrao 90 minuta u remiju Reala u Bilbaou, Atletico Madrid preuzeo vrh

Athletic Bilbao - Real 1:1. Hrvatski veznjak diktirao je igrom Kraljeva, koji su dominirali do crvenog kartona Ronalda (75')

Gareth Bale i Luka Modrić/Getty Images

Luka Modrić odigrao je čitavu utakmicu za Real, koji je u 22. kolu odigrao neodlučeno s Athleticom u Bilbaou. Hrvatski veznjak diktirao je igrom Kraljeva, koji su dominirali do crvenog kartona Ronalda. Najbolji igrač svijeta teren je morao napustiti 75. minuti nakon koškanja s domaćom obranom.

Poveo je Real preko jesea u 65., ali Ibai je u 74. minuti izjednačio. Kiks Reala iskoristio je gradski suparnik Atletico koji je nakon slavlja nad Real Sociedadom (4:0) preuzeo vrh Primere.

Atletico je sa 57 bodova skočio na prvo mjesto s tri boda više od druge Barcelone i trećeg Real Madrida. Bilbao je četvrti sa 43 boda.

Rezultati 22. kola: Elche – Almeria 1:0 (Herrera 58), Betis – Espanyol 2:0 (Ruben Castro 71, 89), Atletico – Real S. 4:0 (Villa 38, Diego Costa 72, Miranda 74, Diego 87), Athletic – Real M. 1:1 (Ibai 74 / Jese 66)