PRIMERA: Nezaustavljivi Griezmann potopio gradskog suparnika

Atletico Madrid je na pogon francuskog reprezentativca upisao četvrtu pobjedu u novoj sezoni.

Antoine Griezmann/Foto: clubatleticodemadrid.com

Diljem Europe ovoga se tjedna igraju ligaška i kup natjecanja, a drugačije nije niti u trenutno najjačoj ligi svijeta, španjolskoj Primeri. U utorak su odigrane tri utakmice u kojima je Espanyol priredio najveće iznenađenje svladavši Valenciu kod kuće.

Ove sezone neprepoznatljivu Valenciu koja je protekle sezone osvojila četvrto mjesto izborivši Ligu prvaka u utorak navečer je pogotkom Victora Alvareza u 18. minuti srušio Espanyol koji je trenutno na odličnoj šestoj poziciji s devet bodova iz pet odigranih susreta.

Atletico Madrid u gradskom derbiju na ugodno popunjenom Vicente Calderonu nije dopustio nikakvo iznenađenje protiv Getafea slavivši rezultatom 2:0 pogocima sjajnog Antoinea Griezmanna u 4. i 90. minuti. Francuski napadač ove je sezone u svim natjecanjima već postigao pet pogodaka u šest dvoboja u svim natjecanjima uz dvije asistencije.

U kasnovečernjem dvoboju između Granade, koja je za vikend skupo prodala kožu na Bernabeu protiv Reala, i gostujućeg Real Sociedada slavio je sastav iz San Sebastiana s uvjerljivih 0:3 na pogon Imanola Agirretxea koji je postigao hat-trick. Momčadi Davida Moyesa bila je ovo prva pobjeda sezone u Primeri čime sada imaju pet osvojenih bodova.

Od današnjih susreta valja istaknuti derbi kola na novom San Mamesu u Bilbau gdje igraju domaći Athletic i madridski Real koji još uvijek nije primio pogodak u aktualnoj sezoni, te utakmicu stopostotne Barcelone koja gostuje kod Celte iz Viga, kluba koji je nedavno vodio Luis Enrique, strateg Blaugrane.