Primera: Posljednjeplasirani Alaves nakon preokreta pobijedio Gironu

Gosti su upisali treću pobjedu ove sezone.

U posljednjoj utakmici 14. kola španjolske Primere Girona je na svom terenu prokockala 2:0 prednost protiv posljednjeplasiranog Alavesa te izgubila, završilo je 3:2.

Prvu priliku na utakmici propustio je Garcia, čiji je udarac iz 12. minute obranio Pacheco. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Garcia je postigao i pogodak, koji je opravdano zbog zaleđa poništen. Ipak, 7 316 gledatelja u nastavku je vidjelo pogotke, koji nisu bili poništeni.

Prvo je u 59. minuti Christian Stuani nakon soloprodora pogodio za 1:0, da bi samo tri minute kasnije nakon kornera Juanpe povisio na 2:0. Činilo se da će domaćin upisati sigurnu pobjedu. Međutim, prvo je u 72. minuti Ibai jedan odbijanac pospremio u mrežu za 2:1, da bi isti igrač iz kaznenog udarca dvije minute prije kraja izjednačio. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon kontre pobjedu je gostima donio Ibai, postigavši tako hat-trick.