Primera: Rakitiću 20 minuta dovoljno za 11. asistenciju sezone

Utakmica 27. kola: Almeria - Sevilla 1:3. Rakitić je u igru ušao u 70. minuti umjesto Bacce

Ivan Rakitić/Getty Images

Kapetan španjolske Seville i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić dodao je još jednu asistenciju na svoj vrlo bogati ovosezonski prvenstveni konto.

Sevilla je pobijedila Almeriju rezultatom 3:1, a Bacca i Carrico doveli su Sevillu u vodstvo 2:0. U 70. minuti Rakitić je ušao u igru umjesto Bacce, da bi samo sedam minuta poslije s lijeve strane asistirao Gameiru, koji je bio pred domaćim vratima, za 3:0. Počasni pogodak za Almeriju postigao je Vidal pet minuta prije kraja.

Rakitiću je to bila 11. asistencija u Primeri, a uz to je postigao i deset ligaških golova. Sevilla na tablici drži sedmo mjesto, s dva boda zaostatka za šestoplasiranim Real Sociedadom.

Luka Modrić odigrao je do 74. minute u uvjerljivom domaćem slavlju Reala nad Levanteom (3:0). Hrvatskog veznjaka na terenu je zamijenio Isco. Kraljevi nakon slavlja imaju tri boda više od Atletica, te četiri više od Barcelone.