Primera: Real Sociedad nakon drame pobijedio Leganes

Započelo je pretposljednje kolo španjolskog prvenstva.

Real Sociedad je na Anoeti utakmicom protiv Leganesa otvorio pretposljednje, 37. kolo španjolske Primere. Domaćin je upisao pobjedu od 3:2, kojom je skočio na deveto mjesto.

Poveli su u 18. minuti kada je Oyarzabal odbijenu loptu s lakoćom pospremio u mrežu. Samo sedam minuta kasnije Willian Jose proigrao je Canalesa, koji se našao sam pred golmanom i povisio na 2:0. Čim se krenulo sa centra Guerrero je glavom pronašao Rica, koji smanjuje na 2:1, da bi se Guerrero i sam upisao u strijelce u 53. minuti te izjednačio na 2:2. Ipak, Willian Jose 12 minuta prije kraja iz kaznenog udarca postavlja konačnih 3:2.