Primera: Ronaldo više nije nezamjenjiv, morao bi više vremena provoditi na klupi

Portugalac ima najlošiju ligašku sezonu otkako je došao u Madrid.

Iako je za madridski Real Cristiano Ronaldo postigao 422 gola, od kojih 289 u Primeri, ove sezone Portugalca ne ide, jer je u 19 kola zabio samo četiri pogotka. Također, Zidaneova momčad zaostaje ogromnih 19 bodova za vodećom Barcelonom i nalazi se tek na četvrtom mjestu.

Izgleda kako je sve loše za Ronalda krenulo nakon crvenog kartona u utakmici protiv Barcelone u sklopu Superkupa Španjolske. Tada je zbog guranja suca zaradio pet utakmica kazne i u Primeri nije postigao pogodak sve do sredine listopada u utakmici protiv gradskog suparnika Getafea (2:1). Zabio je još i gol nakon kaznenog udarca protiv Malage te dva u petardi protiv Seville (još jedan s bijele točke).

Time dolazimo do statistike kako je Ronaldo u 14 utakmica u ligi postigao četiri gola, a u 1 246 minuta uputio je čak 94 udarca prema golu, od kojih su 32 išla u okvir. Puno premalo za njegove gabarite. Dakako, u posljednjem kolu je zabio dva, no slabašnom Deportivu kad je rezultat ionako bio riješen.

Je li rješenje za ovakvu neefikasnost možda premještanje na klupu? Jer prema sadašnjoj formi, Ronaldo zasigurno ne bi trebao nastupiti u svih 90 minuta. Za Kraljeve bi možda bilo bolje da Portugalac ulazi s klupe u posljednjih pola sata, kada su već i suparnički igrači umorniji.