[VIDEO] Primera: Rossijev hat-trick srušio Las Palmas, igrali Halilović i Livaja

Posljednju utakmicu 29. kola španjolskog prvenstva na Balaidosu su odigrali Celta Vigo i Las Palmas, a domaćin je s lakoćom slavio 3:1.

Od samog početka utakmice domaćin je bio bolja momčad i već u desetoj minuti Jozabed je pogodio gredu. Samo dvije minute kasnije Giuseppe Rossi uzima loptu gostujućem braniču i nalazi se sam u situaciji jedan na jedan te mirno zabija za 1:0. Nastavila je Celta pritiskati i u 16. minuti Raul je morao obraniti pokušaj Wassa.

Rossi je bio opasan i u 22. minuti, a njegov udarac glavom ispod grede je ponovno izvadio Raul. Pet minuta kasnije Aspas je u soloprodoru prošao kroz trojicu igrača, no pucao je pored gola. Iz prve prave prilike gosti su postigli gol, međutim, Simon se nalazio u zaleđu pa mu je gol poništen.

Kazna je stigla u 37. minuti, a domaćin je napokon dominaciju okrunio i drugim pogotkom. Aspasov pokušaj prvo je Raul uspio obraniti, no na odbijenoj lopti našao se Rossi i povisio na 2:0. Mogli su Kanarinci smanjiti, no Gomez je četiri minute prije kraja prvog dijela pogodio gredu pa se na odmor otišlo s 2:0.

U nastavku domaćini otklanjaju sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Jozabed je u 57. minuti sjajnom loptom pronašao Rossija, koji si otvara prostor i u sami donji kut postavlja konačnih 3:0. Pokušavali su gosti doći do smanjenja, no Jeseov pokušaj velikom paradom zaustavio je Alvarez.

Marko Livaja u igru je ušao u 66. minuti, zamijenivši neprimjetnog Kevin Prince Boatenga, dok je Alen Halilović zamijenio Gomeza 16 minuta prije kraja. Naši reprezentativci podigli su tempo igre cijele momčadi pa su gosti naposlijetku i postigli pogodak. Bilo je to u 80. minuti, kada Garcia glavom prebacuje loptu do Bigasa, koji koristi nepotreban izlazak Alvareza i postavlja konačnih 3:1.