Primorje EB i Jug CO u šest najboljih europskih momčadi

Primorje i Jug izborili su završni turnir Lige prvaka. Riječani su se plasirali izravno u polufinale, dok će Jugaši morati igrati još jednu utakmicu.

Riječki vaterpolisti osvojili su prvo mjesto u skupini B Lige prvaka, čime su izborili i izravan ulazak u polufinale elitnog vaterpolskog natjecanja.

Primorjaši su pred svojim navijačima u 10. kolu slavili nad jakim mađarskim sastavom, Szolnokijem rezultatom 9:7 (1:3, 2:0, 2:2, 4:2) osvojivši ukupno dvadesetčetvrti bod. Isto su toliko skupili i njihovi protivnici, dok je dubrovački Jug osvojio dva boda manje te zauzeo treće mjesto.

Završni turnir na rasporedu je u Barceloni krajem ovoga mjeseca (28. do 30. svibnja), a osim Primorja Hrvatsku će predstavljati i Dubrovčani, s obzirom na to da će u Španjolsku šest najboljih europskih vaterpolskih sastava. U prvim ogledima završnog turnira prvo će se susresti Jug i Eger te Barceloneta i Szolnoki, dok će Pro Recco i Primorje u polufinalima čekati pobjednike tih susreta.

Jug je u svom susretu pobijedio Spandau 04 s uvjerljivih 12:6, a najefikasniji su bili Miho Bošković (tri gola) te Loren Fatović, Pavo Marković, Ante Visković i Paulo Obradović s po dva pogotka.