Primorje osiguralo Final 6, Jug poražen u zadnjim sekundama

Primorje EB rutinski je svladalo Partizan sa 14:8, dok su jugaši poraženi kod vodećeg Szolnokia 8:7.

Porazom u Mađarskoj Dubrovčani su izgubili gotovo sve nade da zauzmu prvo mjesto u skupini i tako osiguraju direktan plasman u polufinale završnog turnira.

Mađari su krenuli žestoko (4:0) na što Jugaši nisu imali adekvatan odgovor, a svoj prvi gol postižu u 14. minuti. Szolnoki je držao prednost od dva do četiri gola sve do pred kraj utakmice kad nakon dva iskorištena peterca dolazi u egal. Čak se i u posljednjoj minuti igre otvorila prilika za pobjedu, no Dubrovčani gube loptu u napadu, pet sekundi prije kraja Visković zarađuje isključenje i u mrtvom vremenu udaljava loptu od mjesta izvođenja, što prema pravilima u posljednjoj minuti znači i izravan peterac kojeg je za tri boda Mađara realizirao Aleksić.

Primorje EB na Kantridi je odradilo malo jaču trening utakmicu – gosti iz Beograda mogli su tek mirno promatrati igru Riječana.

Prvo je poluvrijeme, uz nešto opušteniji pristup domaćina, završilo ‘samo’ s +1, no odmah na startu treće četvrtine Primorje ubacuje u veću brzinu i postepeno podiže prednost do konačnih 14:8.

Nakon 7. kola Szolnoki (18) drži prvo mjesto, što im na kraju donosi direktan ulazak u polufinale natjecanja. Primorje i Jug na ljestvici slijede sa po 15 bodova..