Primorje izgubilo finale, Pro Reccu osmi naslov najbolje europske momčadi

Pro Recco - Primorje EB 8:7 (1-3, 2-0, 4-2, 1-2).

Vaterpolisti Primorja EB nisu po prvi puta u klupskoj povijesti uspjeli postati prvacima Europe. U finalu u Barceloni bolji od njih bio je Pro Recco rezultatom 8:7 te tako po rekordni osmi put osvojio Ligu prvaka. Iza Talijana se nalaze zagrebačka Mladost te beogradski Partizan sa po sedam naslova.

Finalnu utakmicu bolje je otvorilo Primorje povevši u ranoj fazi sa 3:1 s dva pogotka Sandra Sukna i jednim Cosmina Radua. Vrlo brzo Pro Recco dovodi utakmicu do egala koji se zadržao do kraja treće četvrtine kada Talijani odlaze na dva pogtka prednosti (7:5).

Petar Muslim dovodi Primorje na pogodak zaostatka tri minute prije kraja, ali Figlioli pogađa za ponovno udvostručenje vodstva minutu i pol prije kraja za potvrdu pobjede.

Kod Riječana su najbolji bili Sandro Sukno sa tri te Petar Muslim sa dva pogotka, dok je kod Pro Recca među najboljima bio hrvatski reprezentativac Maro Joković sa dva gola.

Bilo je to Primorjašima drugo finale nakon 2012. godine kada ih je u Oradei porazio upravo Pro Recco.