KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKA

Primorje pobjedom otvorilo kvalifikacijski turnir Lige prvaka

Vaterpolisti Primorja u prvom su nastupu kvalifikacijskog turnira Lige prvaka koji se igra na Bazenima Kantrida svladali rumunjsku Oradeu s 9:7 (1:3,3:2,2:0,3:2). Splitski Mornar poražen od Sport Managmenta s 17:6.

Vaterpolisti Primorja u prvom su nastupu kvalifikacijskog turnira Lige prvaka koji se igra na Bazenima Kantrida svladali rumunjsku Oradeu s 9:7 (1:3,3:2,2:0,3:2). U neizvjesnoj i ravnopravnoj utakmici Primorjaši su uspjeli preokretom u drugom dijelu doći do velike pobjede kojom su se približili Ligi prvaka.

Ključni trenutak susreta dogodio se u zadnje dvije minute posljednje četvrtine kada u dva navrata Primorjaši koriste igrača više te pogocima Radua i Vrlića dolaze do prednosti od 6:5 koju su uspjeli sačuvati do kraja.

Najbolji u domaćin redovima bio je Ivan Buljubašić sa tri pogotka dok je kod Rumunja jedino Asanović zabio više od jednog pogotka. Sjajan je na vratima Oradee bio i Pijetlović koji je sakupio 10 obrana.

U drugom susretu grupe rumunjska Steaua i španjolski Sabadell odigrali su neriješeno 10:10.

Drugi hrvatski predstavnik u kvalifikacijama Lige prvaka, splitski Mornar, poražen je od Sport Managmenta s uvjerljivih 17:6.