Primorje povelo u finalu Prvenstva Hrvatske

U prvoj utakmici finala prvenstva Hrvatske Primorje EB je bilo bolje od Juga...

Primorje EB i Jug odigrali su već šestu međusobnu utakmicu ove sezone. Riječani su u svom bazenu upisali važnu pobjedu i poveli su 1:0 u borbi za naslov prvaka Hrvatske. U iznimno zanimljivoj prvoj četvrtini gledatelji su vidjeli čak sedam pogodaka, a Jug je na odmor otišao s vodstvom 4:3. Gosti su konstantno vodili jedan razlike, ali riječki igrači su uvijek odgovorili pogotkom. No, u drugoj četvrtini je Primorje EB popravilo igru u obrani, a u napadu je proigrao Sukno. U drugoj četvrti su ga počeli pratiti suigrači i domaći su u 24. minuti poveli 8:5.

Potom je slijedio razdoblje u kojem su suci pokazali mnogo prekršaja u napadu na obje strane. Jug se nije predao u posljednjoj je četvrtini uspio izjednačiti na 8:8. Minutu prije kraja Sukno je u igri šest protiv četiri postigao pobjednički pogodak.

Primorje EB – Jug CO 9:8 (3:4, 3:1, 2:1, 1:2)
Prva utakmica finala Prvenstva Hrvatske
RIJEKA – Kantrida, gledatelja: 850
Suci: Štampalija (Šibenik) / Obradović (Herceg Novi)
Primorje EB: Vićan (10 obrana), Lazović; Burić 2, Radu 1, Krapić, Peroš, Vrlić, Muslim 1, Petrović, Elez, Šetka, Garcia 1, Buljubašić, Sukno 4
Trener: Ivan Asić
Jug CO: Bijač (10 obrana), Popadić Batina; Macan 1, Bošković, Janović, Younger, Fatović 2, Marković, Bušlje, Visković, Bautović, Bicari, Obradović 3, Ivanković 2
Trener: Vjekoslav Kobešćak
Igrač više: Primorje EB 7/13; Jug CO 6/11
Peterci: Primorje EB 1/1; Jug CO 0/1