TRIGLAV REGIONALNA VATERPOLSKA LIGA

Primorje sigurno protiv Partizana, Jug ponovno uvjerljiv

14. kolo Triglav vaterpolske lige usprkos izbacivanju Crvene zvezde se odigralo. Primorje je na Banjici rutinski svladalo Partizan, a Jug je nakon Vojvodine pucački trening imao i protiv Radničkog.

Nakon što je zbog nepoštivanja pravilnika lige Crvena zvezda izbačena iz regionalne lige, natjecanje se nastavilo u nedjelju. Primorje je nakon ne odigrane utakmice sa Zvezdom igrao protiv drugog beogradskog kluba, Partizana i slavio sa 14:8. Riječani su rutinski odradili posao iako u sastavu nije bilo Vićana, Burića i Echeniquea. Najbolji pojedinac susreta bio je Petar Muslim koji je u novu pobjedu Primorja ugradio svojih poet pogodaka. Istaknuo se i mladi golman Primorjaša Duje Jelovina s nekoliko vrhunskih obrana, uključujući i peterac u prvoj četvrtini.

Jug je nakon uvjerljive pobjede nad Vojvodinom isto učinio i protiv Radničkog te slavio sa visokih 16:2 i tako nastavio siguran plov kroz ovogodišnju regionalnu ligu. Pavo Marković potpuno je preuzeo štafetnu palicu najboljeg igrača Juga u nastavku sezone od Felipea Perronea. U vrhu ljestvice strijelaca s tri pogotka pridružio mu se Loren Fatović, a ovu će utakmicu posebno pamtiti i 15-godišnji Petar Pejić koji je odigrao prve seniorske minute u kapici Juga.